Zaczynamy kurs podstaw dziennikarstwa i mediów społecznościowych!

Drodzy Członkowie NTKS!

Pierwsze spotkanie w ramach kursu odbędzie się 17.11.2022 w godz. 17.00-19.00 w naszej siedzibie.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt w celu zapisania się na ten bardzo interesujący projekt, zostało już bardzo mało miejsc!. Kolejne spotkanie planujemy na 23.11.2022.
Przypominamy, że kurs kierowany jest do tych spośród naszych Członków, którzy chcieliby współtworzyć z nami biuletyn „Niederschlesische Informationen”, a także podwyższyć swoje kompetencje w zakresie redagowania tekstów i prowadzenia mediów społecznościowych. W programie przewidziane są bloki tematyczne:

  • redagowanie atrakcyjnych artykułów prasowych i wpisów w social mediach
  • zasady ortografii i interpunkcji niemieckiej, podstawowe błędy językowe popełniane przez Polaków piszących po niemiecku i jak ich unikać
  • podstawy fotografowania, obróbki zdjęć i planowania układu graficznego
  • podstawy prowadzenia strony internetowej
  • prawo autorskie oraz prawo dotyczące rozpowszechniania wizerunku w publikacjach prasowych i mediach społecznościowych.

Zajęcia będą się odbywały w siedzibie NTKS i zostaną poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę (redaktorów niemieckich czasopism oraz specjalistów w dziedzinie grafiki komputerowej i social mediów).

Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybszy kontakt z biurem NTKS: osobiście, mailowo: biuro@ntks.pl lub telefonicznie 71 361 62 36.

Projekt finansowany ze środków IFA.